Україна й Литва поділилися досвідом Територіальної оборони

Під час візиту в Литву зустрівся з керівництвом Спілки литовських стрільців. У Литві збережена столітня традиція стрілецького руху – руху добровольців, резервістів – чоловіків і жінок, які перебувають у постійній готовності боронити зі зброєю в руках незалежність своєї держави. З литовського стрілецького руху виникли перші збройні сили Литви. Про це пише newsonline24.com.ua

На стінах в офісі литовських стрільців – портрети наших спільних героїв – князів і гетьманів, зокрема князя Острозького. Ми маємо подібну історію, адже перші українські військові формування часів Перших визвольний змагань, Українські січові стрільці, теж виникли із добровільного стрілецького руху.

Ми маємо багато спільних сторінок історії разом із литовським стрільцями. У міжвоєнний час, коли литовцям вдалося зберегти свою державність вони підтримували українських борців, наприклад Євгена Коновальця, який навіть мешкав певний час у будинку литовських стрільців у Каунасі.

Спілка литовських стрільців підтримувала нас і в час Революції гідності. Зараз, коли на Донбасі українські воїни протистоять російській агресії, литовські стрільці заснували окрему потужну групу підтримки України. І як вісімдесят років тому – так і зараз литовські волонтери допомагають українцям. І ця допомога – неоціненна.

Говорили зі стрільцями про досвід територіальної оборони й у Литві, й в Україні. Цікавим для нас, українців, є досвід формування резервної армії – сотень тисяч патріотів, чоловіків і жінок, вишколених і готових у будь-який час стати в обороні рідного краю.

Обмін досвідом з нашими литовським союзниками дуже важливий і цінний, тому що й ми, й вони мають спільний кордон з останньою імперією у Європі, яка загрожує безпеці всього вільного світу.

No Comments Yet.

Коментувати