Нарада на тему «Соціальне забезпечення та захист учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь у АТО/ООС та їх сімей» відбулася у малій сесійній залі Київської обласної ради.
У нараді брало участь керівництво області, голови сільських, селищних та міських рад. Ініціаторами наради виступили Координаційна Рада учасників АТО, ООС та волонтерів при КОДА та Київський обласний центр допомоги учасникам АТО/ООС та їх сім'ям.
Відкриваючи зустріч, голова Київської обласної ради Наталія Гунько сказала, що соціальний захист і створення максимально комфортних умов для наших воїнів, що повертаються з війни, та їхніх родин, є наразі одним з головних питань нашого сьогодення. При цьому вона наголосила: «Є низка питань, які належать до компетенції не лише Київської облради. Їх необхідно вирішувати разом із вами, на місцях. Одним із них є посилення соціального забезпечення і захисту учасників бойових дій та їхніх родин. Зважаючи на це, зустріч було ініційовано саме для налагодження діалогу між різними рівнями влади, ветеранами, громадськими організаціями і Київським обласним центром допомоги учасникам бойових дій».
Тетяна Семенова, заступник голови КОР, яка займається й питаннями учасників російсько-української війни, заявила: «Ми маємо зробити все можливе, щоб у кожній із 69 об'єднаних територіальних громад Київщини був створений центр надання допомоги АТОвцям. Це необхідно для того, щоб ветеран, який зіштовхнувся з проблемою, не залишився непочутим. Ці хлопці, які захищали нас із вами на війні, мають бути максимально задіяні в суспільстві та оточені вашою увагою». Вона підкреслила, що досягти цієї мети можливо лише за умов тісної співпраці обласної влади з ветерано-волонтерською спільнотою та місцевими громадами.
Радник голови Київської державної обласної адміністрації, голова Координаційної ради учасників АТО, ООС та волонтерів при КОДА Віталій Баранов коротко означив проблеми, з якими стикаються ветерани та їх сім'ї, а також розповів, як створення Координаційних рад при кожній ОТГ допоможе покращити діалог між владою та ветеранами на місцях.
Директор Департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Мещан говорив про те, що зроблено і що треба покращити в плані соцзахисту ветеранів. Також він підкреслив труднощі, з якими стикаються зараз представники департаменту та соціальні працівники на місцях у зв'язку з незавершеною децентралізацією влади та недостатнім фінансуванням соціальних програм.
Треба відмітити, що в залі відбувався справжній діалог всіх учасників зустрічі. Присутні не лише задавали питання доповідачам, а ще і озвучували конструктивні пропозиції вирішення деяких питань.
Виконуючий обов'язки директора Київського обласного центру допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції/операції об'єднаних сил, та їх сім'ям Володимир Мостовий в своїй доволі емоційній промові представив основні напрямки роботи Центру, які направлені на покращення життя ветеранів та їх родин.
Заступник голови Координаційної ради учасників АТО/ ООС та волонтерів при КОДА з питань медицини та соціального захисту УБД, членів їх родин та членів родин загиблих Ірина Гук говорила про проблеми, що склалися у медичному супроводі та реабілітації ветеранів, та шляхах вирішення цих проблем. Голова ГО «Хоробрі серця Кагарличчини» Віктор Великий під час зустрічі вручив їй подяку «за справжній патріотизм, за постійну допомогу нашим захисникам, за безкорисливе та чуйне серце, за любов до людей та титанічну працю на благо нашої неньки України».
В. о. гендиректора Київської обласної психоневрологічної лікарні № 2 Тетяна Пономаренко коротко ознайомила присутніх із діяльністю клініки, що надає психоневрологічну допомогу учасникам АТО, які отримали поранення, контузії, черепно-мозкові травми та страждають від наслідків посттравматичного стресового розладу.
Представник спілки ветеранів АТО Обухівщини, координатор Київського обласного центру допомоги учасникам бойових дій Олександр Кучма торкнувся теми соціального житла для ветеранів та можливості участі ветеранів у будівництві та подальшому обслуговуванні будинків.
На завершення зустрічі представник ГО «Українській легіон» Олексій Мартусенко говорив про важливість національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Він також презентував програми, які успішно реалізуються легіоном в різних областях України.
Загалом присутні на нараді представники місцевої влади та ветерано-волонтерської спільноти відмітили позитивний настрій, взаєморозуміння та бажання ефективно співпрацювати всіх сторін-учасників зустрічі. Сподіваємось на подальші результативні дії та наступні не менш конструктивні зустрічі.