У Києві відкрили “Ветеранський Намет”

6 жовтня 2019 року відбулося відкриття першої в Україні бібліотеки ветеранської книги. Простір "Ветеранський Намет" розмістився в приміщенні громадської організації "Український Легіон", що знаходиться в Українському державному центрі національно-патріотичного виховання (м.Київ, вул. Пестеля, 7).

На відкритті простору були присутні автори книжок, представники Міністерства у справах ветеранів, журналісти та однодумці.

Олексій Санніков, голова громадської організації "Український Легіон": Це дуже корисна подія у продовженні традиції допомагати й взаємодіяти з іншими ветеранськими організаціями в Україні. Сучасні книжки про героїв російсько-української війни є саме тим матеріалом, на базі якого будуть виховуватися наступні покоління українців. Щоб вони були саме українцями, а не гібридами з якогось пост-совку. Саме зараз народжується нова література, нове кіно, нові традиції, які описують сучасний стан думок, прагнень, мотивацій тих людей, які боронили нашу країну в ці нелегкі роки війни. Тож, наш центр, де ми викладаємо військову підготовку, співпрацюємо по вихованню дітей, тепер стає хабом для розповсюдження ветеранської літератури, на якій будуть виховуватись наступні покоління українців.

Олександр Терещенко, заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб: "Коли я займаюсь ветеранським наметом постійно маю роздвоєння особистості. Я наче і автор, і від міністерства… Маю такий комплекс, що я просуваю свою книгу, користуючись службовим становищем.

Це важливо, адже дивлячись на всіх цих хлопців, наскільки росте, збільшується наш намет. Я вважаю, що це крута штука!"

Антон Колумбет, заступник міністра у справах ветеранів: "Моє світосприйняття зробили ті книги, які ми читали. Особливо про війну. Можливо, саме через це ми стали тими, ким ми є – солдатами. Неможливо недооцінити важливість витворів мистецтва про війну. Особливо, від тих людей, які пережили це самостійно.

Читаючи ці книжки, молоді хлопці та дівчата будуть розуміти, що саме відбувалося, розуміти, з якими думками йшли захищати Україну, навіщо вони це робили. І будуть самі захищати Україну. Прочитавши ваші книжки, багато хто захоче писати свої. А ми їх будемо підтримувати."

Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді: "Сьогодні ми бачимо чудовий приклад державно-громадської співпраці, де ініціативи і натхнення, енергія та пасіонарність громадських організацій не заважають, а навпаки – підтримуються державними органами.

Акція "Книга ветерана", яку ми разом з вами запускаємо – це той момент виховання дітей, коли ми переконуємо їх, що вони живуть разом із сучасними героями. Колись дітей вчили на героїці Другої світової війни, Української повстанської армії, Козацької доби, Київської Русі – тих героїв давніх. Тому це вже не просто право ветеранів – написати про своє, а й обов'язок. Правильно донести пережите, щоб діти могли з вас черпати натхнення на майбутнє. Те, які ми закладемо в життя основи, таким і буде наша держава."

Костянтин Чабала (Вікінг), письменник: "Окремо я подякую "Українському Легіону", тоді ще "Київському Легіону". Якби в 2014 році не було вас, думаю, зараз не було б мене. Саме з "Українського Легіону" почався мій шлях до НАТО."

Артемій Кірсанов, режисер: "Книга "Позивний "Бандерас" – була нашою першою. Зараз працюємо над другою. Я дуже радий, що завдяки патріотам, ветеранам, волонтерам, людям з активною громадянською позицією відкриваються такі місця, як це. Я буду радити всім сюди приходити, читати, знайомитися. Тому що це сьогодні важливо: знати своїх героїв."

По закінченню офіційної частини поет Андрій Кириченко задекламував вірш "Один із нас", який він присвятив спільноті.

Учасники заходу змогли переглянути фотовиставку про історію "Ветеранського намету", поспілкувалися з авторами книжок про війну та змогли придбати улюблені збірки за підписом автора.

Простір "Ветеранського намету" діятиме на постійній основі в приміщенні ГО "Український Легіон". Запрошуємо всіх, кому цікаво дізнатися більше про війну та наших героїв-ветеранів, щоп’ятниці з 16 до 20 години на вул.Пестеля,7.

No Comments Yet.

Коментувати