В "Українському легіоні" нині понад 350 активістів, необхідно ж у кілька разів більше
День відкритих дверей із нагоди дворіччя від заснування влаштувала організація тероборони "Український легіон", яка об'єднує активних киян. Ті кажуть, що краще, щоби їхні навички ніколи не знадобилися, але знати, як правильно захищати себе та інших - необхідно кожному.
У будні вони вбрані в цивільне, ходять на роботу та відгукуються на ім'я, записане в паспорті. На вихідних – перебираються в камуфляж, беруть до рук навчальну зброю, опановують методи, запозичені в армійців, та відгукуються на позивні чи порядкові номери.
Керує тренуваннями маркетолог, який два роки тому вирішив не сидіти в соцмережах, а навчатися основ територіальної оборони. Нині він передає знання іншим.
Командир навчального підрозділу "Бобри" ГО "Український легіон" з позивним "Марс" каже: "Для ефективної роботи треба, щоб хтось тримав безпечну відстань, відповідно – шквальний вогонь або просто прикриття вогнем, для того, щоби пересування робили інші бійці, інші побратими".
Як влучити в 5 копійок з відстані ста метрів розповідає призер республіканських змагань зі снайпінгу. Він самостійно вчився стріляти зі снайперської гвинтівки, згодом хобі переросло в заняття спортом. Якщо є навички та добра оптика, то можна вразити ціль й за 800 метрів.
"Ось є рівень, виставляємо, потрібного для здійснення точно пострілу. треба, щоби пузирьковий рівень був рівно, не було завалу по горизонту. Прицілюємось, стріляємо!" – вчить Петро.
Леся Головата, кореспондент "5 каналу", показує автомат Калашникова, деактивований настільки, що вже ніколи не зможе стріляти. Але найважливіше – навчитися поводись із будь-яким макетом, як зі справжньою зарядженою зброєю. Це перше й найголовніше правило, якого навчає інструктор чотирьох наймолодших стрільців.
Найдосвідченіший – Артем. Хлопець уже рік займається в школі екстремального виживання. Він зауважує: "Трохи самооборони, трохи стрільби з різних видів зброї, розбирати автомат Калашникова. І все. Якщо, наприклад, йшли би чотири хлопці, які би вирішили на мене напасти, дав би відсіч. Ну чотирьом – я не знаю, а двом – зможу".
Бути настільки ж впевненим у власних силах допомагають курси самооборони. Інструктор Іван розповідає, якщо людина не має відпрацьованих до рефлексів навичок, вона безпорадна перед агресією. Хоча, стверджує, є три больові зони, удар у які на 2-3 секунди нейтралізує нападника.
Інструктор із самооборони Іван розказує: "Пах, горло, очі. В будь-яких випадках – тренований, нетренований. І підборіддя. Якщо добре поставлений удар. Правда, треба далі продовжувати, тому що після цього агресія може ще більше відновитися".
Для того ж, щоби вміти захищати не лише себе, а й інших, добровольці тренуються щовихідних.
Олексій Санніков, заступник голови ГО "Український легіон", пояснює: "Територіальна оборона – це навчені громадяни, які мають зброю, які навчені, які мають спорядження. Які можуть оперативно зібратися для того, щоби запобігти якимось проявам збройної агресії.
Олексій Санніков стверджує, що в "Українському легіоні" нині понад 350 активістів, необхідно ж у кілька разів більше.
Леся Головата, Микола Лєбєдєв, "5 канал"