Громадські організації створили штаб оборони Харківщини. Серед них й «Український Легіон»

Харківські громадські та політичні сили, серед яких представники Євромайдану, "Національного корпусу", "Украънського Легыону", ветеранських організацій, об'єдналися у зв'язку з російськими військами на кордоні з Україною та можливими провокаціями всередині країни, повідомляє "Cуспільне Новини".

Близько 30 організацій підписали звернення до голови Харківської ОДА Айни Тимчук щодо включення їх до офіційного штабу оборони, розповів на пресконференції 21 квітня лідер харківського осередку "Нацкорпусу" Констянтин Немічев.

Серед організацій у поданому списку — "Громадська самооборона", ВО "Рідних зниклих безвісти та загиблих захисників України", "Харківський Євромайдан", Харківська філія "Українського Легіону", "Слобідське козацьке військо", "Автомайдан Харків", "Спілка ветеранів АТО", "Українське громадянське суспільство".

"Ми повинні реагувати на всі події, які зараз відбуваються. На сьогодні до нас надійшла інформація, що з різних регіонів до Харкова стягувалися "тітушки" Киви, так звані "Патріоти — За життя". На під'їзді до Харкова їх вже затримали, але дуже багато ще приїхало на своїх автівках та об'їзними дорогами. Ситуація вже загострюється. Ми пам'ятаємо, як у 2014-му завозилися Мотороли та всі інші", — сказав Немічев.

Задача штабу, який планують поновити на базі створеного у 2019 році "Штабу спротиву капітуляції", полягає у проведенні превентивних заходів та підсиленні державних органів, зазначив член координаційної ради Харківського Євромайдану Ігор Рассоха.

"Ніколи в житті ми не підміняли собою державні органи. Наша функція — інша, допомагати державним органам і мобілізувати звичайних людей, громадськість. Тих людей, які небайдужі до ситуації в Харкові. Знову посилити, як ми тоді робили в 14-му році, саме українськість Харкова", — сказав Рассоха.

У Харкові проживає близько 20 тисяч ветеранів російсько-української війни, повідомив представник Спілки ветеранів АТО Анатолій Козловський.

"Президент підписав закон, який дозволяє без мобілізації, протягом доби, призвати до військкомату саме ветеранів, які мають досвід, навички, призвати до Збройних сил України. І ми готові стати до Збройних сил України. Харків не залишиться у біді", — сказав Козловський.

Поблизу Харкова планують розмістити тренувальну базу, сказав Немічев.

"Йдуть перемовини. Є декілька баз біля Харкова, на яких ми плануємо розміститися. В нас будуть інструктори з МВС, НГУ, ЗСУ і також ми, як ветерани з бойовим досвідом. Плануємо розпочати навчання з наступного тижня", — сказав лідер харківського осередку "Нацкорпусу".

"Будемо розмовляти з командирами частин, військкоматом, щоб надали можливість людям, які бажають стати на захист України. Ні в якому разі ми не відокремлюємося від Збройних сил чи Національної Гвардії. Ми будемо проводити заняття одиночної підготовки, дій тактичних груп. Усі ці заходи будуть проводитися у складі ЗСУ і НГУ", — зазначив член координаційної ради Харківського Євромайдану Олег Громадський.

Тренування розраховані на людей з різним рівнем підготовки.

"Ми хочемо підготувати людей, зробити вишколи, тренування для різних осіб. Є люди, як я. У 2018-му пішов на фронт, я не вмів тримати автомат. Тобто не знав, як стріляти з нього. Мене за два тижні навчили, і я пішов на фронт. Є люди з досвідом, наприклад, стрілецьким, а іншого немає. Я дуже буду радий, якщо ці навики, яким ми навчимо людей, не знадобляться, але треба готуватися. Це все, що нам залишається", — підсумував Немічев.

Охочі приєднатися до штабу мають заповнити анкету "Мобілізація на захист Харкова".

No Comments Yet.

Коментувати