Огляд масок-клапанів українського виробництва

Маски-клапани призначені для проведення штучної вентиляції легенів (ШВЛ) – активного вдування повітря в дихальні шляхи потерпілого, яке здійснюється з метою насичення крові киснем для підтримки життєдіяльності.

В даному огляді розглядаються 3 зразки:

  1. Маска-клапан ТОВ «Ліфар», нова;
  2. Маска-клапан ТОВ «ФармМедАльянс», «Київське фармацевтичне товариство», нова;
  3. Маска-клапан «Київське фармацевтичне товариство», 2-річного використання для тренувань.

Почнемо з пропонованих до закупки масок-клапанів для ШВЛ за ціною 6,2 грн. Постачальник: ТОВ «Ліфар», м. Київ.

Як і всі наступні зразки, які розглядатимуться для порівняння, зразок1 представлений маленьким пакетиком на кліпсі, який містить: зібраний клапан для ШВЛ з поліетиленовою маскою-плівкою та вкладиш-інструкцію.

Перше, що звертає увагу. Інструкція та опис товару на звороті складені іноземною (російською) мовою. Пристрій для проведення штучного дихання «РОТ-В-РОТ» призначений для проведення ШВЛ легким методом «рот-в-рот» у дорослих та дітей старше 6 років поза медичними закладами. Технічні дані: маса – не більше 15 г, клапан не пропускає повітря при 80 см водного зворотнього тиску. Опис містить номер телефону підприємства-виробника.

Для порівняння обрано зразок2 та зразок3 виробництва «Київського фармацевтичного товариства» за середньою ціною виробника 3 грн та 12 грн відповідно. Їх склад аналогічний зразку1. Зразок2 замість плівки має папірець-інструкцію, середина якого видавлюється або вирізається – для вставлення клапану. Зразок3, навпаки, має інструкцію на плівці.

Інструкція зразку2 кольорова, як і в зразку1 містить алгоритм застосування з графічними ілюстраціями кращої якості. Опис має контактні дані постачальника: адресу, номер телефону та сайт. Також містить графічні сертифікаційні позначки стандартів й організацій, температурних умов (-40°С; +40°С), а також позначку ТУ 22.2-38929750-006:2016. Інструкція про дубльована англійською мовою. Пристрій для проведення штучного дихання одноразового використання призначений для здійснення штучного дихання при проведенні СЛР.

Варто зазначити, зразки 1 та 2 є новими, а зразок3 був у використанні впродовж 2 років, інструкція на його плівці з часом затирається. Зразки 2 та 3 містять маркування «КФТ».

В порівнянні зі зразками 2 та 3, безпосередньо пластмасовий клапан зразку1 має часто пожовкле або непрозоре забарвлення. Це помітно як в зібраному, так і в розібраному стані пристрою. Можна припустити, що цим недоліком зумовлена нижча вартість товару. Представник ТОВ «Ліфар» зазначила, що при переплавленні пластику стали додавати барвник.

Плівка зразку1 має достатню товщину. При тестуванні на горизонтальне та вертикальне розтягування встановлено приблизно однакову стійкість плівок зразків 1 та 3. Папірець зразку 2 не пройшов схвалення при даному тестуванні. Плівка зразку3 виділяється більшою в 1,5 рази ефективною площею, на відміну від плівки зразку1. Отвір плівки зразку1 зміщений від центру вбік до 2 см.

При тестуванні клапанів встановлено: зразки 1 та 2 однаково не пропускають зворотний хід повітря. Зразок3 пропускає до 5-10% зворотного ходу повітря, що може бути зумовлено його застосуванням при проведенні тренувань ШВЛ впродовж 2 років.

Порівняльна таблиця:

Параметр ТОВ «Ліфар» ТОВ «ФармМедАльянс» (КФТ)
Зберігання пакет на застібці
Інструкція + +
Мова інструкції російська українська та англійська
Одноразове використання не зазначено зазначено
Опис ТТХ +
Докладність інструкції 5/5 4/5
Графічні ілюстрації інструкції + +
Режим зберігання не зазначено зазначено
Плівка стійка до розтягування
Зворотній хід повітря не виявлено
Суттєві недоліки підозрілий колір клапану розрив паперової маски (зразок2)

Автор огляду вдячний ТОВ «Ліфар» за безкоштовно надані 5 шт зразку1 для тестування. Під час тестування жодна жива істота не страждала. Огляд та тестування здійснено 02 березня 2018 року.

Автор: член ГО «Український Легіон», Владислав Степаненко

No Comments Yet.

Коментувати