Практичні армійські поради: які кошти виплачують контрактникам, строковикам та демобілізованим військовим у разі звільнення з військової служби

Багатьох військовослужбовців, служба яких в лавах ЗСУ добігла кінця, цікавить розмір виплат, які військова частина має здійснити при їх звільненні. Ось, що мають отримати воякі в залежності від виду проходження служби:

Звільнення з контрактної служби

1. Грошове забезпечення та атошні за попередній місяць та за всі дні поточного місяця включно день звільнення;
2. Грошову компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки одночасно з виплатою грошової допомоги для оздоровлення, якщо вона не була виплачена раніше;
3. Якщо військовослужбовець має вислугу 10 років і більше, та звільнюється у зв'язку з закінченням контракту, йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби;
У разі звільнення з контракту за станом здоровья - виплачується 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби не залежно від вислуги років;
Через сімейні обставини або з інших поважних причин - 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби якщо вислуга більше 10 років.
На жаль, ті військові, які звільняються, відслуживши за піврічним контрактом, цю виплату не отримають, навіть маючи вислугу більше 10 років, так як вона нараховується тільки за повний рік служби.

Звільнення зі строкової служби

1. Грошове забезпечення виплачується за повний місяць, у якому військовослужбовець строкової служби був звільнений;
2. При звільненні виплачується грошова допомога в розмірі 8 посадових окладів;
3. Також військовослужбовці, які звільнилися з військової строкової служби, мають право на отримання матеріальної допомоги в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати. Для її отримання потрібно написати відповідну заяву у воєнкоматі.

Демобілізація

На день звільнення військова частина має здійснити повний розрахунок :
1. Грошове забезпечення та атошні за попередній місяць та всі дні поточного місяця включно день звільнення;
2. Грошова компенсація за дні невикористаної відпустки та оздоровчі, якщо не були виплачені в поточному році;
3. Одноразова грошова допомога в розмірі 4 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби.
Важливо, щоб все це було нараховано до дня звільнення, навіть якщо гроші прийдуть на картку після звільнення. Якщо нарахують належні виплати після звільнення, військова частина, зазвичай, з усіх цих нарахувань утримає 18% ПДФО, так як ви вже втратили статус військовослужбовця (з приводу цього я зараз і сужуся).

Євгеній Сильвестров

No Comments Yet.

Коментувати