Дії взводу у розвідувальному дозорі

18 червня 2016р. навчальний взвод «Очеретяні коти» Лівобережної навчальної роти ГО «Український Легіон» взяв участь польовому виході підрозділів територіальної оборони з відпрацюванням теми - Взвод у розвідувальному дозорі.

Для підвищення якості підготовки ми весь час плануємо та проводимо комплексні заняття, під час яких вже сформовані підрозділи територіальной оборони мають можливість застосувати вже набуті знання та навички, отримати новий досвід.

Цього разу польовий вихід був присвячений діям у розвідці.

Далі від першої особи (командира пірозділа "Очеретяні Коти"):

Район проведення навчань: с.Проців – с.Гнідин (Бориспільській р-н).
Організатори: Спілка учасників миротворчих операцій (СУМО, Київ), ГО «Український Легіон», ГО "Дарницька Громадська Варта".

Отже, наша розвідгрупа складалася з 4-х оперативних підгруп з конкретною спеціалізацією:
«Маги» (навігація та розгородження),
«Асасіни» (напад та захоплення),
«Берсерки» (вогнева підтримка),
«Скаути» (маневрова резервна підгрупа).
Комвзводу з радистом «мігрували» між підгрупами за ситуацією або на власний розсуд.

Для багатьох навчання почалися ще 17 червня ввечері. Довелося заночувати на базі "Хутір", щоб о 6.00 вирушити на точку збору. Так вийшло, що саме наша група першою прибула на ТЗ. Провели дорозвідку, взяли периметр під контроль (і почали підгодовувати місцевих комарів). За 30хв прибула група оргкомітету та ДГВ.
Після загального шикування та отримання задачі група вирушила у пошуковий рейд.

За легендою територія навчань окупована противником, в певних квадратах розміщені мінометні розрахунки, комендатура та РЛС окупанта. Всі об‘єкти треба виявити та, по-можливості, знищити. На другому кілометрі маршу зустріли пару грибників – довелося організувати незапланований привал на 20хв фейсом у траву (крім спостерігачів, звісно). За 500м вийшли на забудову (схожа на базу відпочинку), якої не було на мапі. Нанесли і пішли обходити. Через болото. Варіантів не було. І не пошкодували. Під враженням лишилися всі: папороть по шию, височенні дерева з голими стовбурами, де-не-де пробіжить кабанчик або пролетить жук з півкулака. Зустріли і змій і їхні кладки. Ну і звісно комарі - немаленькі та голодні. Часом поривався дощик… Ми назвали цю локацію «В‘єтнам».

На 5км ми втратили дорогу. Нам на північ, а пройти можна лише на захід. Всі мапи та ґаджети стверджували «дорога є!», але її не було. Ще і дощ пустився. Знов зупинка. Нарада. Дорога має бути тут! Дорозвідка – так і є! Заросла вщент і перетворилася на ледь помітну стежину. Йдемо далі.

О 13.00 плановий вихід на зв‘язок зі штабом. Ми доповідаємо що всі живі-здорові та передаємо свої координати. А нас попереджають про можливий контакт з противником. На 7км головний дозор потрапляє під вогонь. Засідка!

Група Асасіни зав‘язують бій, Скаути та Берсерки маневрують вверх по схилу і заходять противнику у фланг. Виявилось, що ми вийшли на мінометний розрахунок. Пішли гранати, дими. Бій завершено. Міномети знищено, зразок захоплено для вивчення (щось нове 🙂 ). Посередники зафіксували втрати. Оголошуємо привал на обід та «реанімацію».

Далі ми просувалися у напрямку населеного пункту, де «окупанти» влаштували свою комендатуру.
Завдання: встановити точні координати штабу противника, чисельність гарнізону, за можливості взяти «язика». Але не судилося: на 9км головний дозор доповів про цивільних на дорозі. Це були пасічники, які розчищали дорогу для проїзду. Це на довго! Нарада командирів груп. Рішення: обходимо по верху схилу. А це під 45 градусів вверх метрів 200. Стежками диких тварин і просто напролом дісталися вершини.

Важко та спекотно… «Афган».

Ледь віддихалися – на зв‘язок вийшов штаб. Нове завдання: змінити маршрут, зв‘язатися з групою яка йде паралельним маршрутом (ДГВ+СГ) та спільними силами організувати наліт на ворожу РЛС. 5 хв на рекогносцировку і знову вперед! Тут ми вийшли у зовсім нову «кліматичну зону»: стара вирубка заросла невисокими колючими кущами. Під ногами суцільний килим з ліан дикого винограду. І пече сонце. Це «Камбоджа».

Встановили зв‘язок з групою розвідки ДГВ, узгодили час і напрямки нальоту на РЛС. Прискорились. Майже непрохідним лісом вийшли на позицію (200 м до РЛС). Зв‘язатися з союзною групою не вдається, а час піджимає. Комзвода приймає рішення організувати наліт своїми силами.

План нехитрий: Маги та Берсерки підходять максимально близько до охорони та зав‘язують бій. Під димами по сигналу (дві гранати) Асасіни та Скаути переходять дорогу та мінують об‘єкт. 17.40 - все вдалося! Завдання виконано.

Спостерігачі зафіксували успіх операції (хоча і не без зауважень). Через півгодини загальне шикування, вручення сертифікатів про проходження вишколу, фото на згадку.
Дуже корисний досвід та чудовий день!

No Comments Yet.

Коментувати