Легіонери отримали навички рятувальників

Перші учасники від ГО «Український Легіон» пройшли початковий курс міжрегіонального проекту «Волонтер ДСНС», який був організований Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області. Протягом двох днів три десятка волонтерів мали можливість відчути на собі ті обмеження та навантаження, з якими стикаються рятувальники в своїй повсякденній роботі.

Розповідає представниця «Українського Легіону» Валентина Афанасьєва, що пройшла цей курс:

Раніше вже легіонери опановували навички з надання невідкладної домедичної допомоги і чимало з нас мають практичний досвід роботи у цьому напрямку не лише під час подій на Сході України, а за цілком цивільних обставин.

Цього разу Дніпровське ДСНС проводили навчання “Волонтер 101”. Насамперед, варто зауважити, що 101 або 112 - це не лише гасіння пожеж, а служба порятунку взагалі. Вони не виконують обов’язків поліції, або медиків, але саме вони приїдуть на ДТП, щоби вирізати потерпілих, затиснутих у автомобілі. Саме вони прибудуть у випадку пожежі, обрушення будівлі, потопів та інших лих стихійного або техногенного характеру.

І, як й у випадках з невідкладною допомогою, тут теж час, у який починаються заходи ліквідації проблеми та координація людей на місці, мають велике значення. Наприклад, кожному під силу зауважити, що проїзд до місця події перекрито автівками і почати заходи зі звільнення проїзду до прибуття пожежної машини.

Також кожному під силу опанувати навички роботи з вогнегасником - виявляється нікуди вони не літають, як це показують у кіно, і нічого жахливого чи дійсно важкого у тому, щоб ними навчитись користуватися, немає. Якщо бути відвертими, на це здатна навіть дитина.

Але на тренінгу ми дізнались не лише це, а також:

  • Як плануються запасні виходи з будинків (тепер мене ще більше дратує їхня захаращеність, закритість, а то й взагалі перебудова під інші потреби);
  • Особливості поведінки маленьких дітей під час події;
  • Яке сучасне обладнання застосовується для роботи під час ДТП, деякі особливості та принципи роботи з ним;
  • Як та чим правильно розбиратись з вікнами, щоб звільнити доступ до постраждалих;
  • Практика роботи з брандспойдами різних модифікацій.

Усі учасники проходили обов’язково тепло-димо камеру, лабіринт, що також імітує умови завалу  і, дідько забирай, це таки не просто, коли навколо тебе кричать люди, щось вибухає, а поле зору до неможливого звужено протигазом, а то й взагалі нічого не видно через повне задимлення. А вихід знайти необхідно. І не лише для себе - ти не один чи одна. Ти - це п’ятірка, звено, що або подолає все разом, або зійде з дистанції “втративши” одного зі своїх.

А далі так звана “психологічна полоса”  - тут вже доводиться долати перешкоди прямо крізь полум’я. Для слухачів цього тренінгу робився найнижчий рівень складнощі, що зумовлено особливостями допусків та вимог техніки безпеки, але… Коли ти стоїш у замкненій, заповненій димом металевій цистерні, або пнешся у темряву чергової вузької “нори”  - саме усвідомлення, що ти не на самоті, що тебе зустрінуть надійні руки побратимів та посестер, та, що так само ти маєш підтримати тих, хто йде за тобою - надає сил і впертості рухатись далі.

Можливо саме у таких випробуваннях ти найчіткіше можеш усвідомити, наскільки для тебе важливо вміти компетентно допомагати не лише своїм близьким, а й своєму народові, усій своїй країн

Як каже представник УЛ Олексій Кавлак, «рятувальники дали нам можливість трохи побачити свою роботу зсередини. Клаустрофобію, коли повзеш на кінчиках пальців у тунелі, де може сховалась перелякана дитина; задуху від протигазу, який не можна знімати, бо все в диму; втрату орієнтації через дим і темряву, коли рятує відблиск світловідбиваючої стрічки на товариші, що йде попереду; відблиски полум'я, що здається вкручується прямо в мозок. І таке солодке повітря, коли все скінчилось... Отриманий сертифікат для мене став особистим!»

Здобуті навички та розуміння роботи рятувальника знайдуть застосування як в зоні проведення антитерористичної операції, так само й в бурхливому цивільному житті.

No Comments Yet.

Коментувати