УЛ закликає продовжити заборону російських соцмереж

Відкрите звернення Громадської організації «Український Легіон» до Президента України, Офісу Президента України та Секретаря Ради національної безпеки і оборони України щодо закінчення терміну заборони доступу до соціальних мереж країни-агресора, таких як «Одноклассники» і «ВКонтакте», ресурсів сервісів «Mail.ru», тощо.

ГО «Український Легіон» багато років поспіль проводить роботу з патріотичного виховання населення України, в т.ч. молоді, яка більшість інформації отримує із соціальних мереж, довіряє їм, і спілкується в них. Саме тому Російська Федерація (далі «країна-агресор» або «РФ») для посилення свого геополітичного впливу у світі та проведення інформаційної війни проти України використовує соціальні мережі та інформаційно-пропагандистські ресурси, в т.ч. як майданчики для вербування військових найманців для участі у військових діях на території Донецької і Луганської області у складі т.з. «ДНР»/«ЛНР». В цілому діяльність таких ресурсів завдає удару по національній свідомості, формує хибний світогляд та спотворює реальність в свідомості населення України та ускладнює національно-патріотичне виховання сучасної молоді.

Завдяки рішенню РНБО від 28.04.2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", що було введено в дію Указом Президента України від 15.05.2017 року №133/2017 - надання Інтернет-провайдерами послуг з доступу до соціальних мереж країни-агресора та ресурсів сервісів «Mail.ru» було заборонено.

За час дії цього рішення ми бачимо, як невпинно зменшується популярність російських ресурсів і соціальних мереж в українському сегменті інтернету, а загальна кількість українських користувачів в цих мережах зменшилась в тричі.

Це легко можна побачити за результатами відповідних досліджень Similarweb, Alexa Internet. Незважаючи на відносну легкість «обходу» зацікавленими користувачами блокування з технічної точки зору, заборона працює, і працює успішно, виконуючи свою функцію супротиву російській інформаційній агресії.

Крім того, зазначені ресурси зазнали певного економічного збитку, припинили функціонування їх представництва на території України.

Незважаючи на це країна-агресор продовжує використовувати усі доступні їй інструменти пропаганди у власних соціальних мережах для дестабілізації ситуації в Україні та інших цивілізованих країнах, використовуючи для цього будь-які приводи і події. Для прикладу, достатнього лише згадати заяву речника ЄС Пітер Стано від 18.03.2020 щодо дезінформації по питанню епідемії короновірусу: «Від початку поширення Covid-19 ми помітили, що зросла кількість дезінформації, відкритої брехні та неправди. Європейська служба зовнішніх дій має власний підрозділ, який має завданням проводити моніторинг та аналіз такої пропаганди та дезінформації, які надходять з-поза меж ЄС, у тому числі – з Росії, від провайдерів, які розташовані в РФ або якимось чином пов’язані із прокремлівськими силами».

Також відомим фактом є те, що сервери соціальних мереж і інших ресурсів країни-агресора знаходяться у дата-центрах на її території, відповідно, до інформації, яку туди завантажують користувачі – є прямий і безпосередній доступ у спецслужб ворога. Це відкриває величезні можливості до аналізу даних і маніпуляцій з інформацією в інтересах країни-агресора.

Україна, в силу об’єктивних причин, не має достатньої кількості ресурсів, щоб боротись із величезним потоком пропаганди, і величезними зусиллями країни-агресора по дестабілізації ситуації в країні, шляхом створення власного контр-пропагандистського контенту.

З огляду на вищезазначене, Рада ГО «Український Легіон» звертається до Президента України та Секретаря РНБО з вимогою продовжити заборону доступу до соціальних мереж РФ, ресурсів сервісів «Mail.ru» та інших російських інтернет-ресурсів, визначених у відповідному рішенні РНБО!

Закликаємо громадські об’єднання та всіх небайдужих громадян підтримати наше звернення!

З повагою,
Рада ГО «Український Легіон»!

No Comments Yet.

Коментувати