Вибір радіостанції для формувань територіальної оборони

При першому погляді на ринок радіостанцій у багатьох виникає питання, яка модель мені потрібна, адже ціна рішення коливається від 10 USD до 500 + USD. Вибір, в першу чергу, залежить від іншого питання: з ким я збираюся взаємодіяти?

У нашому випадку - це члени «Українського Легіону», якщо брати ширше - патріотично налаштовані громадяни, об’єднані метою захисту себе, близьких людей, району, міста, країни від зовнішнього та внутрішнього агресора. Отже можна бути впевненим, що в 90 випадках зі 100 у людини поруч з вами буде пристрій від компанії «Баофенг» і ось чому:

  • Це оптимальне рішення з точки зору ціна-якість (вартість 25-35 USD);
  • Це універсальна двох-діапазонна радіостанція;
  • Вона дуже поширена, до неї випускається величезна кількість аксесуарів.

Популярні моделі Baofeng

Що стосується моделей, ви можете взяти, так би мовити, класику - Baofeng UV-5R - або її модифікації, наприклад Baofeng A58. Ця модель краще захищена від пилу та вологи, має посилений акумулятор, але всередині це той самий UV-5R при невеликій ризниці в ціні (близько 10 USD). Але, обравши A58, ви знижує шанс "стрільнути" у побратимів запасний акумулятор, антену, станцію зарядки, а іноді це дуже важливо.

З ким ви зможете вийти на зв'язок, крім інших володарів таких самих рацій?

  • Всі цивільні радіостанції класу вокі-токі стандарту ПМР (а це охорона приватних об'єктів, будівельники, велосипедисти і т.ін.);
  • Частоти МВС, МНС, в деяких випадках - таксі та охоронних фірм;
  • Практично всі добробати в Україні;
  • Частоти радіоаматорів в діапазоні УКХ;
  • Військові УКХ радіостанції часів СРСР.

До речі дана лінійка «Бао» - це викуплений патент компанії Kenwood, чия продукція активно використовувалася у військових конфліктах таких, як Афганістан, перша та друга Чеченські війни. Там масово користувались радянськими УКХ радіостанціями, а станції Kenwood дозволяли приймати і виходити на зв'язок в їх діапазоні частот.

Аналог чи цифра?

Зараз цифрова передача - це привілей висококласної приватної охорони і фірм з гарним фінансуванням. Але в цьому році компанія Baofeng випустила цифрову станцію, яка відкриє «вікно в цифру» для всіх користувачів. Називається це диво Baofeng DM-5R (або Baofeng DM-5R +) і коштує воно лише 80 USD – в два рази дорожче свого аналогового «побратима». Причому це назад сумісна станція, тобто ви можете з нею працювати і в аналоговому діапазоні. Сама станція зібрана в корпусі UV-5R з покращеною антеною та з повною сумісністю з комплектуючими попередніх серій.

Отже, якщо є фінансова можливість, можна купити «цифру», щоби отримати наступні переваги:

  • Ваші розмови неможливо прослухати без використання засобів декодування;
  • Навіть в режимі РєР (радіоелектронної розвідки) розкодування потребує від кількох десятків хвилин до години.

Наостанок залишається лише додати, що вибір, звичайно ж, не обмежений продукцією Baofeng. Є десятки інших рішень, з технічної точки зору реалізованих на порядок краще, але всі вони в 3 - 4 рази дорожче. Якщо грошей вистачає, можна підібрати «япончика» з програмованим сканером і супергетеродіном. Але якщо потрібна радіостанція, яку можна раптом в калюжі втопити, то «Бао» на даний момент стане оптимальним вибором.

Текст: Німрод

No Comments Yet.

Коментувати