Вісті з-за поребрика

Тема територіальної оборони, розвиток якої «Український легіон» вважає одним із ключових завдань, привертає увагу й у тій країні, агресія з боку якою, власне, і спричинила необхідність створення системи ТРО. Так, 1 березня 2019 року російське інтернет-видання «Воєнноє обозрєніє» розмістило розлогу статтю про формування тероборони в Україні, і значна частина цієї статті присвячена «Українському легіону».

Насправді російський сайт просто зробив компіляцію з кількох статей, які з’являлися останнім часом в українських інтернет-ЗМІ. Серед них і стаття, що містила інтерв’ю з головою УЛ Олексієм Санніковим, яку нещодавно опублікувало видання «Фокус». Але справа тут не у відсутності новизни, а в самому факті, що російські ЗМІ стежать за розвитком територіальної оборони в Україні. Це лише зайвий раз доводить, наскільки важливим є цей напрям.

Також доволі цікаво подивитися на коментарі до статті, що залишили відвідувачі російського сайту. Серед переважно зневажливих у стилі «шапкамі закідаєм» трапляються й думки на кшталт «а непогана ідея», аналізується міжнародний досвід. Деякі читачі, судячи з їхніх коментарів, схоже непогано обізнані з поточною ситуацією в українській ТРО й наявними проблемами в цій сфері.

Можна припустити з високою долею вірогідності — якщо цю тему жваво обговорюють пересічні відвідувачі веб-сайту, вона не могла не привернути уваги відповідних державних російських структур. Скоріш за все, усі громадські організації, причетні до руху сприяння ТРО, давно вже взято «на олівець», а з огляду на проникнення соціальних мереж, можливо навіть і всіх членів цих організацій персонально. І цілком логічним є припущення, що перед російською Нацгвардією поставлені завдання по боротьбі із загонами ТРО.

Чи готова вітчизняна тероборона до масштабної збройної агресії супротивника? Питання залишимо відкритим, але безперечно одне — чим ширше в суспільстві буде розповсюджуватися розуміння, що оборона країни — справа кожного, і чим швидше відповідні державні органи перейдуть від імітації до реального формування системи ТРО, тим більші шанси на адекватну відповідь агресору.

No Comments Yet.

Коментувати